Biotabs Bactrex

Kód: 100386/250G 100387/50G Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Biotabs
109,69 € 29,39 € od 29,39 € –17 %
Biotabs Bactrex (Objem hnojiva 50 g)
109,69 € 29,39 € od 29,39 € –17 % 90,69 € 24,39 € od 24,39 €
Do 7 dní Do 7 dní Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
21.12.2021 21.12.2021 Zvoľte variant

Obsahuje špongiu Trichoderma a organické pôdne baktérie Bacillus spp. Chráni sadenice a rezne pred patogénmi. Ide o p prírodných a úplne organické hnojivo obsahujúce prospešné pôdne baktérie plesní Trichoderma, ktoré sú obzvlášť prínosné pre koreňový systém.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Biotabs Bactrex - Perfektná ochrana vašich rastlín

Bactrex je suchý, vo vode rozpustný prášok obsahujúci veľké množstvo pôdnych a koreňových prospešných mikroorganizmov (vrátane 6 kmeňov Bacillus spp.), Huby Trichoderma a aktinomycéty. Kombinácia je špeciálne vybraná pre požadovaný účinok na štruktúru pôdy a plodnosť. Tieto špecializované koreňovej baktérie sú obsiahnuté v rozpustnom extraktu z rastliny Yucca s organickými katalyzátormi, ktoré zaručujú rýchlu kolonizáciu a rast koreňového balu.

Baktérie sú jednobunkové mikroorganizmy, ktoré sú pre prežitie závislé na uhlíku (energiu) z iných zdrojov. Vybraná skupina baktérií sa špecializovala na získavanie energie z jemného príjmu koreňov rastlín (mŕtve koreňové bunky, zvyšky organických materiálov atď.). Rhizobakterie (koreňovej baktérie) tvoria symbiotické vzťahy s mnohými rastlinami, čo zvyšuje rozpustnosť minerálov, fosforu, draslíka a vápnika. Tiež sa viažu s atmosférickým dusíkom a tým zvyšujú dostupnosť hnojív prítomných v koreňoch. Pracujú tiež ako tzv. Mykorhízne pomocníci. Pripravujú cestu k rozvoju Mykoríza v koreňovom systéme.

Baktérie v Bactrexu sú špeciálne vyberané, kultivované a balené spoločností BioTabs, aby pomohli pestovateľom podporovať zdravie a odolnosť ich rastlín.

Trichoderma sú druhy húb, ktoré sú škodlivé pre niektoré ďalšie huby, vrátane húb, ktoré spôsobujú ochorenia u niektorých rastlín. Z tohto dôvodu by mali byť huby Trichoderma vždy používané ako pôdne ošetrenie alebo bezprostredne po výseve alebo výsadbe tak, aby tieto škodlivé huby konzumovali skôr, než spôsobia ochorenie. Výskum ukázal, že kombinácia Trichoderma a Mykoríza využíva výhody oboch. Bactrex obsahuje 8 rôznych baktérií, Trichoderma a humusové kyselinu.

Výhody produktu   Biotabs Bactrex:  

  • Podporuje zdravie rastlín
  • Posilňuje obranyschopnosť
  • Posilňuje rast koreňového systému

Dávkovanie a použitie   Biotabs Bactrex:

Pre rezne a sadenice: rozpustite 1 gram Bactrexu na liter vody a zalejte kvetináče týmto roztokom. Použite dostatok tohto roztoku k úplnému namočenie povrchovej vrstvy pôdy.

Pre zavedené rastliny: Zalejte rastliny roztokom 1 gram Bactrexu na liter vody raz za dva týždne. Bactrex je živý produkt, ktorý sa rozpustí vo vode. Po 6 hodinách musí byť namiešaná zmes vyliata.

1 gram = 1 čajová lyžička

K dispozícii v balení 25, 50 a 250 gramov.

Dodatočné parametre

Kategória: Biotabs
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.09 kg
Objem: 0.000338 m3
Počet v balení: 6 ks
Skladom položek: 12

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: