Biotabs PK Booster Compost Tea

Kód: 100402/2-5L
Neohodnotené
Značka: Biotabs
47,40 € 39,17 € bez DPH
Skladom (4 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
17.4.2024

Účinný koktail extrémne koncentrovaného kompostu. Posilňuje zdravý rast rastlín a zvyšuje úrodu.   Bohatý pôdny život je pre organické pestovanie rastlín veľmi dôležitý. Baktérie, huby a ďalšie mikroorganizmy rozkladajú organickú látku a prevádzajú ju na živiny pre rastliny.

Detailné informácie

30 dní na vyskúšanie
30 dní na vyskúšanie
Garantujeme 30 dní na otestovanie tovaru s možnosťou vrátenia
doručenie zdarma
Doručenie zdarma
Objednávky nad 100 EUR budú doručené na naše náklady
overeno zakazniky
Overené zákazníkmi
Tisíce spokojných zákazníkov na Slovensku aj v Česku
Široká ponuka produktov
Široká ponuka produktov
Ponúkame viac ako 3000 položiek a 95 % je na sklade

Podrobný popis

Biotabs PK Booster Compost Tea  

Čím väčší a rôznorodejší je rozsah baktérií a húb v pôde, tým lepšie rastú rastliny. To má priamy vplyv na zdravie rastlín a ich výnos. Bohatý pôdny život navyše poskytuje viac než len potravu pre rastliny. Bohatý pôdny život tiež produkuje antibiotiká a vitamíny.  

Zmiešajte PK Booster Compost Tea s vodou bez chlóru pri izbovej teplote, najlepšie Prevzdušňujte po dobu 24 až 36 hodín, pretože prevzdušňovanie zvyšuje množstvo mikroorganizmov v tekutine. Kompostový čaj značne obohacuje život pôdy, a preto je dôležitým nástrojom pre ekologické pestovateľov. K čaji môžete pridávať ďalšie prísady počas prevzdušňovacie fázy, ako je Bio PK.  

Balenie sa skladá z bohatého a silného kompostu so zdravou zmesou aktívnych bakteriálne dominantných mikroorganizmov, netopierie guáno, riasy a niekoľko ďalších vybraných zložiek. Navyše balenie obsahuje jedinečnú zmes baktérií, ktoré vytvárajú fosfor a mobilizujú pôdne draslík a tak je aj dodávajú vašim rastlinám, čo je skutočné zvýšenie PK!  

Maximalizujte to s prípravkom ORGATREX , ktorý je zmesou výživy baktérií , počas prevzdušňovanie, čo spôsobuje výbušné rozmnožovaniu mikroorganizmov v kompostovať čaji. Systémy na výrobu čajových kompostov sa predávajú v špecializovaných predajniach. Ale môžete si tiež ľahko pripraviť sami s vedierkom, hadicou s prevzdušňovacím kameňom a akváriovým čerpadlom. U väčších množstvách použite barel, (záhradné) hadicu s otvormi a silné čerpadlo. Účelom tohto zariadenia je aktívne čerpať vzduch do zmesi. Uistite sa, že čerpadlo, ktoré používate, je dostatočne silné, aby skutočne vzplanul čaj. Môžete si overiť, či je vaša čerpadlo dostatočne výkonné. Ak sa čaj začne smrdieť, čerpadlo nie je dostatočne výkonné. Dobre prevzdušnený kompostový čaj má čerstvý a príjemný zápach. Nepoužívajte chlór, ale roztok s 3% peroxidom vodíka alebo iným čistiacim prostriedkom.

Príprava čaju:

Preveďte kompostový čaj podľa inštrukcií chvíľu vopred. Zmes Prevzdušňujte po dobu 24-36 hodín. Čaj je možné uchovávať max. 4 hodiny Používajte len kvalitné prírodné vodu bez chlóru. Chlór zabíja mikroorganizmy. Ak máte k dispozícii len vodu s chlórom, budete musieť prevzdušňovať vodu niekoľko hodín. Aktívne aerácie vody spôsobuje odparenie chlóru. Váš čaj bude oveľa účinnejšie, ak pridáte 1 čajovú lyžičku MYCOTREX (mykorhízne huby) pre každý 5 l čaju, pol hodiny pred tým, než prestanete variť. MYCOTREX môžete zakúpiť samostatne.

Dávkovanie a použitie produktu   Biotabs PK Booster Compost Tea:

kompostovať čaj možno použiť ako pre vnútorné aj vonkajšie pestovanie. Používa sa do pôdne zálievky. Snažte sa udržať kompostový čaj v pohybe pri nalievaní vrátane všetkých pevných častí. Čím častejšie ho používate, tým lepšie budú vaše výsledky. Odporúčame, aby ste počas cyklu použili náš PK Booster Compost Tea najmenej trikrát. Urobte to aspoň v týždni 3, 4 a 5   v čase kvitnutia. Môžete tiež rozstrekovať kompostový čaj na listy. Kompostový čaj potom vytvorí na listoch ochrannú vrstvu. Nepriateľské houby preto nemajú šancu spôsobiť škody. Pokiaľ ho striekate na listy, venujte pozornosť nasledujúcim skutočnostiam: Najprv treba čaj prefiltrovať, inak sa postrekovač upchá. Čaj obsahuje veľa živých mikroorganizmov, tie nemôžu prežiť postreku pod vysokým tlakom, preto odporúčame používať iba ručné čerpadlo. Postriekajte hornú a dolnú časť lístia. A najlepšie tesne predtým, než zhasnú svetlá alebo zájde slnko.

V litroch sa mieša pri izbovej teplote voda bez obsahu chlóru:

• 1 polievková lyžica (15 gramov) čajovej zmesi PK BOOSTER Compost  
• 5 ml prípravku ORGATREX

Nechajte bublať po dobu 24-36 hodín.

Čaj prelejte do pôdy do 4 hodín po príprave čaju. Použite pol litra čaju na rastlinu.

Dodatočné parametre

Kategória: Biotabs
Záruka: 2 roky
Počet v balení: 1 ks
Použitie: Doplnok živín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: