GHE pH up

Kód: 100644/1L 100643/500ML 100645/5L Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: GHE
24,69 € 13,29 € 94,09 € od 13,29 € –17 %
GHE pH up (Objem hnojiva 5 l)
24,69 € 13,29 € 94,09 € od 13,29 € –17 % 20,49 € 10,99 € 77,69 € od 10,99 €
Skladom (22 ks) Skladom (22 ks) Skladom (2 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
16.8.2022 16.8.2022 16.8.2022 Zvoľte variant
Tento roztok je vytvorený za použitia hydroxidu draselného a uhličitanu draselného. Použite ho v prípade nízkeho pH živného roztoku pre zvýšenie pH na správnu úroveň.

Detailné informácie

Podrobný popis

GHE pH up - Regulátor pH

Ako pestovatelia máme vždy nejaký zoznam s prianiami, ktorých vyplnenie by nám uľahčilo život. Úplne hore na zozname je pufer pH, ktorý by fungoval tak dobre, že by sme mohli odísť na dvojtýždňovú dovolenku a po návrate by bola hodnota pH v živnom roztoku stále rovnaká. Problém spočíva v tom, že sa to dá docieliť, len keď je výživa slabá, kedy v roztoku neprebieha mnoho činností a kedy vaše rastliny rastú priemerným tempom. Pokiaľ má byť rast rýchly a dochádza k odstraňovaniu veľkého množstva iónov a všetkým zložitým interakciám v roztoku, takáto stabilita je nemysliteľná. Avšak dnes už nie sme bezradní. Dnes vieme dosiahnuť uspokojivú stabilitu a zároveň aj ďalších výhod.

Roztok s dobrým riadením pH je ten, kde pH nastavíte len raz, a to pri spustení systému. Netvrdíme síce, že sme docielili presne tohoto, a nie v každej situácii a s každou živinou. Ale pokiaľ ide o riadenie pH, ktoré sme skúšali v našich skleníkoch s použitím prípravkov pH Down v kombinácii s výživou Flora Series a Mineral Magic, prebiehalo pestovanie rastlín po niekoľko týždňov bez potreby úpravy pH. U niektorých menších systémoch pH ľahko klesá, avšak po pridaní malého množstva pH Up zase stúpne na požadovanú úroveň. V iných prípadoch pH zostáva veľmi blízko pri takmer ideálnej hodnoty 6.0. Ideálna hodnota pH je vlastne to najdôležitejšie. Vysoký stav pH podporuje príjem katiónov a naopak nízky stav zase príjem aniónov. Čiže pri výbere pH je potrebné robiť kompromisy. Zvyčajne sa odporúča bezpečný stav s hodnotami 5,5 až 6.5. My radíme držať sa tej nižšie hodnoty, čiže od 5,5 do 6,2.

Výhody produktu   GHE pH up:

  • Obsahuje kremičitan
  • Podporuje príjem katiónov
  • Vhodný pre pôdu i hydropóniu

Čo sa týka zvyšovania hodnoty pH v roztoku, bude to užitočné najmä pre pestovateľov, ktorí používajú osmózu alebo demineralizovanou vodu. Táto nová verzia obsahuje kremičitan, ktorý vylepšuje prostredie rastliny. Nedostatok kremičitanu môže byť v hydropóniu obmedzujúcim faktorom. A to z toho dôvodu, že je zle rozpustný, čiže je ťažké ho do roztoku dať dostatok. Preto ho do našich produktov pridávame vždy, keď je to možné.

Dávkovanie a použitie produktu   GHE pH up:

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o dávkovaní a použití produktov TA/GHE pozrite si náš podrobný článok o výživovom pláne.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava pH
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.85 kg
Objem: 0.007095 m3
Počet v balení: 4 ks
Použití: Regulátor pH
Použitie: Regulátor pH

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie