GHE pH up

Kód: 100643/500ML 100644/1L 100645/5L Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: GHE
11,69 € 19,49 € 67,29 € od 11,69 € 9,66 € bez DPH 16,11 € bez DPH 55,61 € bez DPH od 9,66 € bez DPH
Skladom (12 ks) Skladom (15 ks) Skladom (12 ks) Zvoľte variant
Variant
Môžeme doručiť do:
12.12.2023 12.12.2023 12.12.2023 Zvoľte variant
Tento roztok je vytvorený za použitia hydroxidu draselného a uhličitanu draselného. Použite ho v prípade nízkeho pH živného roztoku pre zvýšenie pH na správnu úroveň.

Detailné informácie

30 dní na vyskúšanie
30 dní na vyskúšanie
Garantujeme 30 dní na otestovanie tovaru s možnosťou vrátenia
doručenie zdarma
Doručenie zdarma
Objednávky nad 100 EUR budú doručené na naše náklady
overeno zakazniky
Overené zákazníkmi
Tisíce spokojných zákazníkov na Slovensku aj v Česku
Široká ponuka produktov
Široká ponuka produktov
Ponúkame viac ako 3000 položiek a 95 % je na sklade

Podrobný popis

GHE pH up - Regulátor pH

Ako pestovatelia máme vždy nejaký zoznam s prianiami, ktorých vyplnenie by nám uľahčilo život. Úplne hore na zozname je pufer pH, ktorý by fungoval tak dobre, že by sme mohli odísť na dvojtýždňovú dovolenku a po návrate by bola hodnota pH v živnom roztoku stále rovnaká. Problém spočíva v tom, že sa to dá docieliť, len keď je výživa slabá, kedy v roztoku neprebieha mnoho činností a kedy vaše rastliny rastú priemerným tempom. Pokiaľ má byť rast rýchly a dochádza k odstraňovaniu veľkého množstva iónov a všetkým zložitým interakciám v roztoku, takáto stabilita je nemysliteľná. Avšak dnes už nie sme bezradní. Dnes vieme dosiahnuť uspokojivú stabilitu a zároveň aj ďalších výhod.

Roztok s dobrým riadením pH je ten, kde pH nastavíte len raz, a to pri spustení systému. Netvrdíme síce, že sme docielili presne tohoto, a nie v každej situácii a s každou živinou. Ale pokiaľ ide o riadenie pH, ktoré sme skúšali v našich skleníkoch s použitím prípravkov pH Down v kombinácii s výživou Flora Series a Mineral Magic, prebiehalo pestovanie rastlín po niekoľko týždňov bez potreby úpravy pH. U niektorých menších systémoch pH ľahko klesá, avšak po pridaní malého množstva pH Up zase stúpne na požadovanú úroveň. V iných prípadoch pH zostáva veľmi blízko pri takmer ideálnej hodnoty 6.0. Ideálna hodnota pH je vlastne to najdôležitejšie. Vysoký stav pH podporuje príjem katiónov a naopak nízky stav zase príjem aniónov. Čiže pri výbere pH je potrebné robiť kompromisy. Zvyčajne sa odporúča bezpečný stav s hodnotami 5,5 až 6.5. My radíme držať sa tej nižšie hodnoty, čiže od 5,5 do 6,2.

Výhody produktu   GHE pH up:

  • Obsahuje kremičitan
  • Podporuje príjem katiónov
  • Vhodný pre pôdu i hydropóniu

Čo sa týka zvyšovania hodnoty pH v roztoku, bude to užitočné najmä pre pestovateľov, ktorí používajú osmózu alebo demineralizovanou vodu. Táto nová verzia obsahuje kremičitan, ktorý vylepšuje prostredie rastliny. Nedostatok kremičitanu môže byť v hydropóniu obmedzujúcim faktorom. A to z toho dôvodu, že je zle rozpustný, čiže je ťažké ho do roztoku dať dostatok. Preto ho do našich produktov pridávame vždy, keď je to možné.

Dávkovanie a použitie produktu   GHE pH up:

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o dávkovaní a použití produktov TA/GHE pozrite si náš podrobný článok o výživovom pláne.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Úprava pH
Záruka: 2 roky
Počet v balení: 4 ks
Použitie: Regulátor pH

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: