Ako maximalizovať výnos z konope - Úvod (1.)

Maximalizácia výťažku konope

Úvod

Vitajte v našej sérii článkov, ktorá sa bude venovať predovšetkým maximalizácii výťažku konope. Tútou sériou nás prevedie profesor fyziológie rastlín z Utahskej štátnej univerzity Bruce Bugbee, ktorý je zároveň riaditeľom spoločnosti Apogee. Čo všetko sa dozviete v našej sérii a aké témy budeme rozoberať?

V článku sa hovorí o technickom konope s obsahom THC pod hranicou stanovenou platnou legislatívou.

Témy

Budeme sa postupne venovať témam, medzi ktoré patria podmienky pre pestovanie, optimalizácia svetla, teploty a vlhkosti. Rovnako dôležitá bude koncentrácia oxidu uhličitého, preberieme vhodnosť pôdy a aké podmienky by mala pôda spĺňať, aby bol výťažok čo najväčší. Sériu sme rozdelili na kratšie články, aby ste mali možnosť ich dôkladne preskúmať a vstrebávať všetky informácie.

Aké sú optimálne podmienky?

Táto otázka zaujíma pestovateľov po celom svete už desaťročia. Každý chce zvýšiť výťažok rastlín pestovaných vo vnútorných priestoroch. Práve na optimálne podmienky sa pozrieme a pokúsime sa vám priniesť dostatočné množstvo informácií na to, aby ste mohli skutočne zvýšiť svoje výťažky. Preberieme kľúčové parametre prostredia, spôsoby ich merania a to všetko z vedeckého pohľadu profesora, ktorý sa touto oblasťou zaoberá viac než 30 rokov.

Nepopierateľná dôležitosť vyvážených podmienok

Pestovanie čokoľvek môže byť poriadne náročná a nevďačná práca, ak nevieme, aké sú optimálne podmienky, ktoré rastlinka vyžaduje. No ak tieto optimálne podmienky nastudujete, potom môžete zvýšiť výťažok rastlín aj v domácom prostredí. Držte sa informácií, ktoré vám prinášame v tejto sérii, a nemôžete zlyhať.

Deväť najdôležitejších aspektov

V rámci pestovania sa môžeme stretnúť s tzv. deviatimi podmienkami, ktoré sú nesmierne dôležité pre to, aby rastlina prosperovala a mala nejaký výťažok. Ide o tieto parametre:

  • Svetlo
  • Teplota
  • Vlhkosť
  • Vietor (rýchlosť vzduchu)
  • Oxid uhličitý (CO2)
  • Voda
  • Živiny
  • Kyslík

Ako môžete vidieť, v bodoch máme iba osem parametrov. Teplotu ale delíme na teplotu povrchovú a podpovrchovú. O tom ale až v jednom z našich ďalších článkov.

dôležitá poznámka redakcie: v celej sérii 14 častí budete naraziť na rôzne názvoslovie, ako je napríklad: rastlina, rastlinka, konopí, kvetina, atď. Väčšinou pravidlá, ktoré sa tu dozviete, sa vzťahujú obecne na všetky druhy rastlín, preto píšeme všeobecné názvy, no tieto informácie sa v skutočnosti viac vzťahujú na plodné rastliny, ako sú: rajčatá, papriky, chilli papričky, uhorky, melóny, jednoducho všetky plodiace rastliny. No konkrétne tieto informácie vychádzajú z vedeckého testovania na rastline konopí. Preto ak pestujete konopí, držte sa prísne napísaného návodu, a uvidíte výsledky v podobe hojnej úrody. Ak pestujete iné plodiny, držte sa týchto postupov tiež, no v niektorých parametroch môžu byť potreby rastlín odlišné.

V článku sa hovorí o technickom konope s obsahom THC pod hranicou stanovenou platnou legislatívou.