Pro Organic - organické hnojivo pre ornú pôdu

T.A Pro Organic je vysoce koncentrované tekuté organické hnojivo vyrábané bez použitia prísad živočíšneho pôvodu a optimalizované na podporu rastu a kvitnutia.

Urýchľuje príjem živín.
Séria T.A Pro Organic bola na rozdiel od štandardných tekutých organických hnojív vyvinutá špeciálne pre biopóniu (organickú hydroponiu).
Receptúra bola navrhnutá tak, aby hnojivá dokázala veľmi rýchlo poskytovať živiny a zostávala stabilná dokonca aj v aeróbnom prostredí. Podarilo sa nám tak vytvoriť absolútne jedinečné hnojivá, ktoré sa hodia tak pri klasickom pestovaní v pôde, ako aj v moderných hydroponických systémoch. Recirkulácia, miešanie a okysličovanie hnojiva v zálievke nepredstavujú problém, naopak sú prospešné pre aeróbne mikroorganizmy, bez ktorých sa ekologické pestovanie nezaobíde. 

Toto hnojivo je schválené pre organické poľnohospodárstvo. Hodí sa pre všetky druhy pestovania, či už v pôde, alebo mimo nej.
Nezáleží na tom, v akom pestovateľskom médiu pestujete, vďaka T.A Pro Organic budú všetky plody vašej práce čisto organické. Nezáleží na tom, či uprednostňujeme pôdu alebo kvetináče s pôdnym alebo kokosovým substrátom, prípadne či preferujete kvapkáčové alebo gravitačné zalievanie alebo hydroponické systémy založené na recirkulácii živného roztoku alebo biopóniu. T.A Pro Organic sa ľahko riedi a za normálnych pestovateľských podmienok ide o veľmi stabilné hnojivo.

Pro Organic

Výhody T.A Pro Organic:

Tento produkt obsahuje široký výber bio rastlinných látok, ktoré napomáhajú k lepšej úrode, vyváženosti a aromatu plodín.
Vďaka obsahu rôznych organických látok vám T.A Pro Organic nielenže zaručuje harmonický, vyvážený a stabilný vývoj rastlín, ale tiež vďaka nemu prospievajú dôležité mikroorganizmy. Receptúra tohto produktu taktiež podporuje tvorbu aromatických látok (terpény), ktoré majú pozitívny vplyv na chute a vône.

T.A Pro Organic je plné prospešných mikroorganizmov.
Hnojivo T.A Pro Organic nie je pasterizované, takže okrem organických materiálov plných živín poskytuje pestovateľom aj mikroorganizmy, ktoré organické živiny konzumujú, vďaka čomu sú rastlinám prakticky hneď po zaliatí k dispozícii. 

Pro organic terra aquatica

Ako dosiahnuť optimálne výsledky s T.A Pro Organic?

Toto hnojivo lze využít při těchto způsobech pěstování:

V otvorenej pôde: 

 • Ak chcete, aby sa vaše sadenice uchytili čo najlepšie, môžete si pôdu pripraviť už štrnásť dní pred zasadením a zalievať ju dvakrát týždenne zálievkou s obsahom 0,5 ml/l rastového hnojiva Grow a 0,5 ml/l hnojiva Bloom na kvet. Tým nielenže podporíte rozvoj populácie mikroorganizmov a absorpciu živín. Rovnakú zmes môžete tiež použiť pri urýchľovaní rozkladu kompostu.
 • Pre najlepšie výsledky odporúčame rastlinu zasadiť do predhriatej pôdy. Rovnako je vhodné pred použitím nechať zahriať aj samotnú zálievku (napríklad na slnku). Studené zalievanie a chladné koreňové prostredie spomaľujú ako metabolizmus koreňov, tak pôdny ekosystém.

V kvetináčoch s kompostom alebo záhradníckou pôdou:

 • Snažte sa dosiahnuť toho, aby teplota koreňového prostredia a živného roztoku bola okolo 20 °C.
 • Teplota nižšia než 15 °C má negatívny vplyv na metabolizmus koreňov a populáciu mikróbnych organizmov.
 • Aspoň raz týždenne sa pri zalievaní snažte, aby protekla čo najviac vody. Zamedzíte tak presyceniu živinami a prispejete k lepšej vyváženosti substrátu. 
 • Pri hnojení sa tiež riadte informáciami uvedenými na obale používanej pôdy.

V kokosovom substráte:

 • Do kokosového vlákna pridajte prípravky Trikologic alebo Trikologic S.
 • Hlídejte si pH zálievky. Aby ste dosiahli odporúčané pH 6, použite produkt T.A pH down.
 • U rastlín, ktoré potrebujú veľa vápnika, odporúčame pridať do zálievky 1 ml/l prípravku T.A Calcium Magnesium Supplement.
 • Pre čo najlepšie výsledky udržujte teplotu substrátu a zálievky okolo 20 °C. Za teploty nižšej než 15 °C sa metabolizmus koreňov a prospešných mikroorganizmov spomaľuje, čo v konečnom dôsledku negatívne ovplyvňuje príjem živín a rast celkovo.
 • Aby bol obsah živín v substráte vyvážený, snažte sa aspoň raz týždenne zalievať rastlinu tak, aby voda pretečie.
 • Riadte sa informáciami uvedenými na obale kokosového vlákna, aby ste sa poučili o jeho kvalite a používaní.

V bioponickom systéme (kompletná recirkulačná organická hydroponia s odhalenými koreňmi): 

 • Zálievka musí byť neustále v pohybe a okysličovaná. Zároveň musí prechádzať biofiltrovacou jednotkou s obsahom prostriedkov Trikologic alebo Trikologic S.
 • Udržujte hladinu pH medzi 6 až 7. Ak je váš bioponický systém bez problému, pH by sa malo v tomto rozmedzí pohybovať samo. V prípade odchýlky (väčšinou ide o nižšie pH), je potrebné zamerať sa na to, čo by mohlo poškodiť prospešné mikroorganizmy. Väčšinou je na vine teplota koreňového prostredia, presýtenie živinami alebo používanie nevhodných suplementov.
 • S bioponickým systémom môžete začať pracovať už približne desať dní pred zasadením rastlín, a to za pomoci zálievky s obsahom 0,5 ml/l rastového hnojiva Grow a hnojiva Bloom pre kvet spolu s prostriedkami Trikologic alebo Trikologic S. Vďaka tomu budete môcť svoje sadenice dať do vyváženého média, odkiaľ budú schopné priamo čerpať živiny. 
 • Riadte sa nielen informáciami uvedenými v návode na bioponiu, ale aj tými obsiahnutými v manuáli k vášmu bioponickému systému. 

 

Produkty Pro Organic lze zakoupit na našem e-shopu zde:

GHE TriPack Organic TA 3-Pack Pro Organic + Bloom Booster