Prečo používať hydroponické živiny?

Hydroponické živiny poskytují najnovšiu a komplexnú výživu pre pôdu aj hydroponiu.

Prečo si vybrať hydroponické živiny?

Hydroponické živiny dosahujú vynikajúce výsledky pri pestovaní v pôde aj v hydroponických systémoch. Minerálne hydroponické živiny poskytujú komplexnú a celkovú výživu rastlín. Vzhľadom na to, že hydroponické systémy nepoužívajú pôdu, musia sa spoliehať iba na živý roztok, ktorý im dodáva všetky potrebné prvky. To znamená, že hydroponické hnojivá musia obsahovať celé spektrum nevyhnutných prvkov, čo ich robí objemným a komplexným zdrojom živín vhodným pre všetky záhrady.

pestovanie hydroponie

Rozdiely medzi bežným a hydroponickým hnojivom

  • Bežné hnojivá nie sú vhodné pre hydroponiu. Obsahujú iba časť živín a musia byť kombinované s ďalšími hnojivami a pôdou na poskytnutie komplexnej výživy.
  • Hydroponické hnojivá zabezpečujú komplexnú výživu rastlín. V hydroponickom systéme alebo v pôde tieto hnojivá zabezpečia, že rastlina má všetko, čo potrebuje, až po koreňový koniec. 

Ako zistiť, čo vaša rastlina potrebuje?

Výživné potreby vašich rastlín sa budú meniť počas celého ich života. Sadivky potrebujú úplne iné živiny ako kvitnúce alebo plodiace rastliny. Vzhľadom na spôsob, akým sú tieto živiny dodávané (dvoj- alebo trojzložkové hnojivá) a doplnkové zložky hydroponických hnojív je možné ľahko upraviť pomer prvkov v týchto hnojivách tak, aby vyhovovali potrebám rastlín vo všetkých fázach ich rastu.