SANSI LED žiarovka pre rastliny 24W IP65
Vyskúšajte novú generáciu pestovateľských žiaroviek od SANSI. Tieto žiarovky sú na trhu považované za špičku pre rast rastlín vďaka plnému spektru a vysokým hodnotám PAR. Keramický podklad LED čipov zabezpečuje dlhú životnosť žiarovky. Navyše je táto žiarovka vodotesná s krytím IP65. Vyskúšajte ju a pocítite rozdiel oproti sodíkovým výbojkám alebo „lacnejším“ spektrálnym LED svetlám.




SANSI žiarovka 24 W s krytím IP65
ŽiarovkaSANSI 24 Wvyužíva celé svetelné spektrum vrátane UV a IR na osvetlenie vašich rastlín. Na rozdiel od modro-červeného spektra je jednoduchšie identifikovať choroby a škodcov na rastlinách. Pri výkone iba 24 W dosahuje žiarovka pôsobivé PAR hodnoty, čo v praxi znamená, že dodáva vašim rastlinám presné svetlo potrebné pre správny rast a vývoj. Keramický chladič LED čipov efektívne odvádza teplo, ktoré by pri dlhšom osvetľovaní znižovalo životnosť žiarovky. Ak nie ste vyslovene cenovo citliví a chcete si za osvetlenie rastlín priplatiť, určite zvážte silnejšie verzie žiaroviek SANSI 36W s vyššou efektivitou, ktoré generujú kvalitnejšie svetlo s hodnotouCRI 95, ktoré ešte vernejšie napodobňuje slnečné svetlo. Výhodou týchto žiaroviek s plným spektrom je ich použiteľnosť počas celého životného cyklu rastlín.
Spektro-pomer: červená: 37,43%, modrá: 18,27%, zelená: 37,75%, FR: 6,55%
|
|
SIMULÁCIA SLNEČNÉHO SVETLA:400-499 nm modré svetlo podporuje fotosyntézu a tvorbu chlorofylu. 600-699 nm červené svetlo je kľúčové pre rast a kvitnutie. 380-400 nm UV a fialové žiarenie pomáhajú tvoriť pigmenty rastlín a uvoľňovať vitamín D, zároveň absorbujú fosfor a hliník. 760-780 nm IR (FR) reguluje fyziologické procesy, ako je kvitnutie. 500-599 nm zelené svetlo ovplyvňuje morfológiu rastlín. PLNÝ CYKLUS:Svetlo vyžarované v celom spektre umožňuje použitie vo všetkých fázach rastu. Poskytuje potrebné svetlo v každej fáze životného cyklu od klíčenia, sadeníc, vegetatívneho rastu až po plodenie. |
| Plné spektrumv tomto prípade znamená naozaj úplné spektrum, čo nie je možné dosiahnuť so sodíkovými výbojkami alebo spektrálnymi LED svetlami, ktoré majú len výkyvy v určitých oblastiach spektra, ako modrá a červená. Táto rastlinná žiarovka s celkovým výkonom 24 W ponúka rastlinám revitalizáciu, akú by ste nečakali. PAR hodnotysú tu maximálne vzhľadom na tento výkon. Výroba a testovanie týchto rastlinných žiaroviek prebieha v laboratórnych podmienkach. O životnosť žiarovky sa stará keramický podklad, ktorý okamžite odvádza prebytočné teplo, ktoré by po dlhšom používaní mohlo poškodiť čipy. |
|
Tipy na záver
- Odporúčaná výška inštalácie: 30 - 90 cm nad vrcholky rastlín
- Doba osvetľovania závisí od rastliny a jej fázy, zvyčajne okolo 12 hodín pre zelené rastliny
- Vhodné pre široké použitie – kancelárske rastliny, bylinky, vertikálne farmy, palmy, sukulenty, kaktusy, bonsaje
- Ako jediný zdroj svetlapre osvetlenie rastlín v boxe zvážte silnejšiu verziu LED žiarovky 36W
- Neodporúča sapre rastliny s plodmi (paradajky, jahody, papriky,...) – v takom prípade zvoľte silnejšie osvetlenie, najmä v sekcii s reflektormi alebo grow panelmi
Dodatočné parametre
| Kategória: | LED grow žiarovky E27 |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| Hmotnosť: | 0.3 kg |
| EAN: | 8574700103260 |
| Výkon [W]: | 24 |
| Typ pätice: | E27 |
| Výška: | 105 |
| Priemer: | 100 |
| Náhrada za výbojku: | 60 W |
| Účel použitia: | Izbové rastliny |
| Fáza rastliny: | Sadenice |
| ? Oblasť [m2]: | velmi malé (do 0,4 m2) |
| Farba svetla: | Plnospektrálne |
| Prepínač rastu / kvetu: | Nie |
| Stmievanie: | Nie |
| Chladenie: | Pasívne |
| Materiál: | Plast + keramika |
| Krytie: | IP65 |
| Uhol svetla: | 90° |
| Vstupné napätie: | 230VAC |
| Frekvencia: | 50/60 Hz |
| Životnosť: | 50 000 h |
| PPFD (30cm): | 300 |
| PPFD (50cm): | 100 |
| PPFD (100cm): | 23 |
| Pracovná teplota: | -20 – 60 °C |
| Certifikácia: | CCC, CE, CQC, ETL, FCC, RoHS |
| Vnútorný časovač: | Nie |
| CRI: | 95 |
| Hmotnosť: | 190 g |
| Chromatičnost: | 4000 K |
| Spektrum: | 380-780 nm |
| Svietivosť: | 1920 |


